ÖDEME, TESLİMAT VE İADE

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI: Aycem Ticaret

1.2- ALICI: Müşteri

MADDE 2- TANIMLAR

Firma adı: Ayse Sezgin ARIK - Aycem Ticaret

Site: www.aromania.com.tr isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi.

Satıcı: Site'de sunulan hizmetleri kullanmak suretiyle, hukuken mülkiyetini haiz bulunduğu ve mülkiyet üzerinde tasarrufta bulunabilme hak ve yetkisine sahip olduğu mal ve/veya hizmetleri, Alıcı’ya yönelik olarak satışa arz eden gerçek ya da tüzel kişi.

Alıcı: Site'de sunulan hizmetleri kullanmak suretiyle, Satıcı tarafından satışa arz edilen mal ve/veya hizmetleri satın alan gerçek ya da tüzel kişi.

MADDE 3- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın, SATICI'nın Aycem Ticaret'e ait www.aromania.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 4- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

4.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün Adı Adet Açıklama

Satış Bedeli (KDV dahil toplam)

………… ............ ............ ...

….. TL

4.2- Teslimat Şekli ve Adresi : Teslimat Adresi : …………. Teslim Edilecek Kişi: ……… Fatura Adresi : ……….. Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir. Gönderilen teslimata ilişkin kargo ücreti ..........-TL olup, ALICI tarafından karşılanacak ve ALICI’nın siparişine ilişkin faturasına "Gönderim Ücreti” altında yansıtılacaktır.

Üyelik formunda belirtilen yanlış ve eksik bilgiler yüzünden meydana gelebilecek yanlış adrese teslimat veya kayıp ürün gibi konularda sorumluluk Aycem Ticaret'e ait değildir.

Tarafınıza belirtilen süre içersinde ikametgah adresinizde ve/veya teslimat adresinizde bulunmamanızdan dolayı ürün teslimatı yapılamadığı durumlarda sorumluluk Aycem Ticaret'e ait değildir.

Sipariş edilen ürünleri kargo firması götürmüş ve müşterimizi ev veya iş adresinde bulamayıp ihbar notu bırakmış ise, siparişi veren müşteri ürünlerini kargo şubesinden kendisi temin eder. www.aromania.com.tr'tan sipariş edilen ürünleri alacak müşterilerin T.C Kimlik numarasını kargo yetkilisine vermek sureti ile teslim alacağını kabul eder.

Aycem Ticaret, müşterilerimiz satın alma prosedürlerini gerçekleştirdikten sonra 1 iş günü içinde ürünleri kargo firmasına teslim edeceğini garanti eder.

4.3- Ödeme Şekli : Kredi kartı veya havale/EFT

4.4- SATICI tarafından vadeli satış uygulaması yapılmamaktadır. Ödeme kredi kartı veya havale ile yapılacağından SATICI tarafından gecikme faizi uygulanmaz. Ancak anlaşmalı Bankalara ait kredi kartları ile yapılan alışverişlerde vadeli kampanyalar uygulanmakta fakat kredi kartları ile ilgili yapılan alışverişlerde uygulanan vade koşulları, faiz oranı ve diğer ödeme koşulları kredi kartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde vade farkı uygulanması halinden "Vadeli Satış Bedeli" alanı ürünün normal satış bedeli yanında gösterilmektedir.

4.5- Kredi kartına iade prosedürü: ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda ,alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:
Satın alınan ürün SATICI'ya geri geldiğinde ya da iş yerinden çıkmadan siparişin iptaline karar verilmişse, iPara kurumsal paneli üzerinden iade işlemi yapılır.

4.6. Havale/EFT ile yapılan alışverişlerde iade prosedürü:
Satın alınan ürün SATICI'ya geri geldiğinde ya da iş yerinden çıkmadan siparişin iptaline karar verilmişse, kargo dahil bedeli havale işlemini gerçekleştiren banka hesap numarasına havale/EFT ile aktarılır.


MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1- ALICI, www.aromania.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

5.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI ve aromania.com.tr sorumlu tutulamaz.

5.4- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI' ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI' nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.5- Ürünün tesliminden sonra ALICI' ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI' ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

5.6- ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’nın ve Aromania’nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

arrow_upward